Szlagier Maszyna

Zespół z wieloletnią historią !

Już ćwierć wieku Szlagier Maszyna działa niczym najlepiej naoliwiona rakieta!
Zespół wywodzi się z nurtu muzyki śląskiej oraz biesiadnej. Od początku istnienia kultywuje i propaguje gwarę śląska, promuje kulturę Śląska opolskiego w całej Polsce jak i za granicą. Zespół powstał i tworzy do dziś w Kędzierzynie-Koźlu oraz Chorzowie. 

Wydał 10 płyt pojedynczych, 2 podwójne płyty, a ich single pojawiały się na wielu śląskich płytach z przebojami. Łącznie przez 25 lat Szlagier Maszynę można było usłyszeć na ponad 18 płytach. 
Wśród przebojów zespołu są ich autorskie kompozycje jak i tradycyjne śląskie i opolskie piosenki ludowe. Wszystkie piosenki śpiewane są gwarą śląską. Zespół przez dziesięciolecia zdobył dużą liczbę fanów, a ich przeboje śpiewają już kolejne pokolenia. Działalność artystyczna zespołu to nie tylko wydawanie płyt. 
Przede wszystkim to działalność koncertowa i telewizyjna. Niezliczona ilość koncertów w całej Polsce (na Śląsku, Opolszczyźnie, Kaszubach, Pomorzu, Mazowszu w Małopolsce), na których zespół promuje kulturę Śląska Opolskiego i gwarę śląską rozszerzyła się o koncerty w Europie (w Niemczech oraz Hiszpanii). Zespół produkuje teledyski, które są emitowane w wielu stacjach telewizyjnych (np. TVP, TVS, TVT). 
Przy tworzeniu teledysków współpracował z takimi artystami jak np. aktor Jerzy Cnota czy mistrz Europy w pchnięciu kulą Helmut Kruger. 
Na jubileusz 25 - lecia istnienia zespołu Szlagier Maszyna planuje wydać specjalny dwupłytowy album oraz zorganizować benefis zespołu, na którym mają się pojawić największe gwiazdy sceny śląskiej oraz opolskiej. Cały jubileusz będzie transmitowany na antenie telewizji TVS.
Szukaj